Hírek
Archívum - 2015. február

A rájátszás menetrendje

2015.02.17. 17:05, kepirok

Az MLSZ-ben elkészítették az NB I-es futsal-bajnokság Alsó-házának pontos menetrendjét. A három csapat körmérkőzéses formában – kétszer játszva oda-visszavágót – dönti el a végső helyezéseket. Az alapszakasz tabellája alapján a Vasas 5 pontot, a Csömör három pontot, míg a Pioneers két pontot visz magával. A tizenkét játéknapot követően a három együttes közül az utolsó helyen végző gárda küzd majd meg az NB II-es pontvadászat második helyezettjével az NB I-ben maradásért.

2015.02.17. 11:42, kepirok

Sokáig érett a bravúr hétfőn este Békéscsabán. A Pioneers VFC élvonalbeli futsal-csapata még a 34. percben is vezetett az esélyesebbnek tartott, két román válogatottal megerősített Dunaújvárossal szemben, de a végén érvényesült a papírforma. A látogatók minimális sikere azt is jelentette, hogy a viharsarkiak nem a Duna-partiakat, hanem a Vasast rántották magukkal az alsóházi rájátszásba.

Nem várta jó hírekkel az NB I-es futsal-bajnokság alapszakaszának hétfő esti utolsó meccsét a viharsarki csapat, mivel nélkülöznie kellett a házi gólkirályát, Bondár Attilát. A támadót éppen ezen a napon műtötték meg, miután súlyosan roncsolódott három lábujja, egy szombati bulimeccs nemkívánatos „mellékhatásaként”.
A Vasas a játéknap nyitányán 3–2-es vereséget szenvedett a Rubeola otthonában, ezért újvárosiak számára megnyílt a remény, hogy ledolgozzák az angyalföldiekkel szemben meglévő ponthátrányukat. A felsőházat jelentő hatodik hely megszerzéséhez azonban nyerniük kellett. Ennek megfelelő szemlélettel kezdték a találkozót. A kezdeti kóstolgatás után támadólag léptek fel, de túlságosan kemény játékuk miatt szépen gyűjtötték a faultokat is, de fura módon ötnél tovább nem jutottak. A félidő második felében Könyves kapus tartotta életben a hazai reményeket, aki bravúrt bravúrra halmozott. A másik oldalon elég volt egy röpke kihagyás ahhoz, hogy Farkas labdaszerzését Laksteter gólra váltsa a hajrában, Veres pedig – kihasználva a vendégek zavarodottságát – közvetlenül a szünet előtt tovább növelte a hazaiak előnyét.
Szünet után a szabálytalanságok terén fordult a kocka: a hazaiak a 25. percre összeszedtek öt hibát. Igaz, hogy közben Laksteter újból betalált, de a válasz sem váratott sokat Safar révén. Röviddel később pedig az első büntetőt is megkapták, de ezt elhibázták. Aradi viszont egy átlövéssel korrigált, visszahozva a Duna-partiakat a meccsbe. A meccs utolsó negyedére alaposan felgyorsultak az események. Nagy Attila 10 méteresből egalizált, de Veres szinte a középkezdésből értékesítette Sztojka passzát. Ez az öröm is kérészéletűnek bizonyult, mert Ivacs újból egyenlített, ráadásul ezt követően kijöttek a vendégek öt a négyre, és ebből Schrancz kovácsolt tőkét a 38. percben. Az álmaikat jelentő előnyt pedig már nem engedték ki a kezükből… Szomorú arcok itt, örömittas tekintetek a másik oldalon, de ez is a sport része!

Pioneers VFC–Dunaferr-Dunaújvárosi Főiskola DSE 4–5 (2–0)
NB I-es futsal-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezeti: Kormányos II., Borbás Bottyán, Hegyesi.
Pioneers: Könyves – Knyihár, Dohányos, Szarka, Sztojka. Csere: Patka, Dócza, Farkas J., Veres, Laksteter, Murvai, Lukucz M., Horváth B., Zsömbörgi. Edző: Kiss László.
Dunaferr: Hegedűs – Szente, Safar, Togoi, Aradi. Csere: Rigó, Schrancz, Nagy R., Ivacs, Nagy A., Szabó G. Edző: Baranyai Pál.
Gólszerző: Laksteter (18., 24.), Veres (20., 34.), ill. Safar (25.), Aradi (28.), Nagy A. (32.), Ivacs (35.), Schrancz (38.).

Kiss László, a Pioneers VFC vezetőedzője: Jó mérkőzést játszottunk, helyzetkihasználásunk az elmúlt időszakhoz képest nagyon sokat javult, volt bennünk dinamika, ritmus és akarat, vezettünk is két góllal. A második félidőben a játékvezetők nagyon könnyű síppal kezdték vezetni a mérkőzést és több vitatható ítélet nem tudtunk megfelelően kezelni, ezért a mérkőzés utolsó harmadára kiestünk a ritmusból és el is fáradtunk, ennek ellenére az egy pontra mindenképpen rászolgált volna a csapatom.

Szarka Zoltán, a Pioneers VFC játékosa: Örülök, hogy a csapat egyik legjobb teljesítményét nyújtotta ezen a mérkőzésen. Régen voltunk ennyire eredményesek gólszerzés tekintetében. Az első félidő nagyon jól sikerült, a másodikban kezdtünk elfáradni. Hamar kigyűlt az 5 szabálytalanságunk, ami nagyban befolyásolta további játékunkat. Ha ilyen minőségű játékot nyújtunk a rájátszásban, nagy esélyünk van a bentmaradásra.

Baranyai Pál, a  Dunaferr vezetőedzője: Úgy gondolom, hogy nagy utat járt be a csapat és megérdemli a felsőházba kerülést. A mérkőzés elejét jól kezdtük, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos sorban ki is hagytuk azokat. Ez mindig megbosszúlja magát. Itt is meg történt, 2-0 volt a szünet a hazai csapatnak. A pihenő időben átbeszéltük a dolgokat a srácokkal, türelmes játszékra kértem őket. Támadásaink  végén  azonbnan a ziccerek továbbra is kimaradtak. Három nullás hazai vezetés után valami megtört, és betaláltunk a kapuba. Ott már tudtam, hogy megfordítjuk a meccset, és ezért nagyon sokat tett a csapat. A szív és az akarat diadala volt a tegnapi nap! Mindenkinek köszönöm ezt az élményt, és büszke vagyok a srácokra.

Szabó Gergely, a Dunaferr csapatkapitánya: A mérkőzés előtt úgy éreztem nagyon egyben van a csapat. A bemelegítéskor is látszott a tűz a srácok szemében. Már az első félidőben is rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de mivel ezek kimaradtak kicsit kapkodni kezdtünk. Félidőben átbeszéltük a hibákat, és az első lőtt gólunk felszabadította a görcsösséget a lábakból. Közel 50 kapuralövésünk volt, ami azt mutatja, hogy mi irányítottuk a játékot. Ez a győzelem ismét megmutatta, hogy tudunk csapatként küzdeni. Ezzel a hozzáállással, és ha kicsit pontosítunk a játékunkon, remélem a felsőházban is sikeresek leszünk!

Az alapszakasz finise

2015.02.15. 21:03, kepirok

Az NB I-es futsal-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában rendezik hétfőn 20.00 órai kezdettel a békéscsabai Kazinczy Általános Iskola tornatermében a Pioneers – Dunaújváros mérkőzést. A vendégek alaposan megerősödtek a télen, hiszen két román válogatott futsalost is igazoltak. Igazi tét egyébként a vendégek számára van, hiszen az esetleges sikerükkel az első hat között folytathatják a további küzdelmet, míg a hazaiak számára már biztos, hogy ők a Csömör társaságában az alsó házban harcolnak az osztályozós harc elkerüléséért. A képlet tehát egyszerű: ha a Pioneers nyer vagy döntetlent játszik, akkor „magával rántja az Újvárost”, ha pedig a Duna-partiak győznek, abban az esetben a Vasas lesz az alsóházas.

Kiss László, a Pioneers vezetőedzője: - A pénteki eredménnye, ahol a Csömör nyert a Vasas ellen, megnyílt a lehetőség a Dunaújváros előtt, hogy a felső házba kerüljön. Ez csak akkor sikerülhet, ha minket legyőznek. Az őszi mérkőzésen megvoltak a lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük. Bízom benne most megváltozik a képlet és végre jó százalékban fogjuk értékesíteni helyzeteinket. A vendégek nagyon komolyan tudtak erősíteni, ami már látszik is az eredményeikben. Dolgunkat nehezíti, hogy játékosaim a nagypályás felkészülés közepén tartanak, ezért enerváltak vagyunk, ennek ellenére úgy gondolom egy-egy mérkőzésre fel tudjuk szívni magunkat és meg tudjuk ismételni a Rubeola ellen nyútott teljesítményünket.

Szarka Zoltán, a Pioneers játékosa: - Ősszel sérülés miatt nem játszottam Dunaújvárosban, ahol a fiúk csak nagy csatában maradtak alul. Úgy hallom, most télen beigazolt az ellenfelünk – ezt mondjuk a Haladás és a Rába elleni döntetlenjükkel be is bizonyították – ennek ellenére azt várom magunktól, hogy egy élvezetes meccsen - az edzéseken begyakorolt játékelemeket alkalmazva - felvesszük a harcot a vendégekkel.

Baranyai Pál, a Dunaújváros vezetőedzője: - Úgy gondolom, hogy a csapatom az egèsz èves munkàja alapjàn megèrdemelné a hat közè jutàst . Ennek èrdekében a jàtékosaim is ès a vezetősèg is mindent megtesz. Hàrom pontèrt utazunk Bèkèscsabàra, bár tudjuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk.

Szabó Gergely, A Dunaújváros csapatkapitánya: - A hétfői mérkőzés kiemelt fontosságú a csapat számára, hiszen győzelmünk esetén a felsőházi rájátszasba kerülünk. Ennek szellemében készültünk az utóbbi két hétben, és úgy gondolom a motivációval nem lehet gond. Sikerre éhesen, a győzelem reményében utazunk Békéscsabára. Véleményem szerint a bajnokság során több élcsapat ellen is bebizonyítottuk, hogy az első hat csapat között van a helyünk, most a cél előtt néhány centivel nem hibázhatunk!

SORSDÖNTŐ MECCSET VESZÍTETT A DÉLI FC

2015.02.14. 11:39, kepirok

Rubeola FC Csömör – 1988 Déli FC 3-2 (1-1)

Sárga lap: Érsek, Józsa, illetve Nagy G, Szeghy, Lak, Mezőfalvi

Az élet úgy hozta, hogy a Rubeola lett a királycsináló, már ami az NB 1 felsőházba jutását illeti. Ugyanis, ha legyőzi a Vasast az alapszakasz utolsó fordulójában, akkor a Dunaújváros hétfői csabai győzelme esetén megelőzi a Déli FC-t és Szentéék vehetnek részt a felsőházi rájátszásban. Ennyi tét elégnek is bizonyult ahhoz, hogy telt ház legyen a sok csatát megélt csömöri csarnokban, ahol még a lépcsőkön is ültek a nézők. A helyszínen szurkolt a Dunaújváros teljes kerete is, vezetőstől együtt.

A mérkőzés lassan csordogált az első félidőben, a csapatok rengeteg hibával, iram nélkül, kivárásra játszottak. Ez a Rubeola részéről volt érthetetlen, hiszen az idősebb Déli játékoskeret ellen a fiataljaival nagyobb sebesség mellet megnőttek volna az esélyeik. Ebben az iramban, kényelmesen játszhatott Nagy G, Sivák, több mint 15 percet az első játékrészben, de Szalay és Mezőfalvi is. Csak a szabálytalanságok gyűltek, és már a 15. percben mindkét csapatnál ötöt jegyezhettünk. Aztán a 16. perc megmozgatta az állóvizet, és Szalay utolsó emberként hibázott, melyet Maruzsi büntetett. 1-0. A vezetést azonban nem tudta megtartani a hazai csapat, mert egy percre rá Ragadics 10 méteresből egalizált. 1-1. A „kis Raga” érdemeit növeli, hogy hideg lábbal értékesítette a büntetőt, mert addig egy percet sem töltött a pályán. A félidőt egy elhibázott Rubeola 10 méteres zárta.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött, bár a Déli felgyorsította a játékot, melynek következtében megérdemelten szerzett vezetést a fiatal Laky lábak közötti átlövésével. 1-2. Ám a mérkőzés még tartogatott fordulatot, és a 33. percben az üresen hagyott Jenei Gál lábai között lőtt a hálóba éles szögből. 2-2. A hazaiak kapitánya megérdemelte ezt a gólt, hiszen kiválóan fogta össze a fiatal játékosokból álló Rubeolát. A döntetlen ebben a pillanatban kevés lett a Délinek a felsőházhoz, és azonnal áttértek az 5-4-es játékra. Jól mozgatták a hazaiakat, de az utolsó passzok pontatlanok voltak, és igazi gólhelyzetig nem jutottak el. A végén Szalay ismét eltoporgott egy labdát utolsó emberként, és az erőszakos Varga Csaba megszerezte a győztes gólt a Rubeola számára. 3-2. Felrobbant a csarnok a jelenlévő dunaújvárosiak örömködésétől, és bizony ilyet rég hallott a csömöri csarnok.

Ezzel a felsőházba kerülés már a Dunaújváros kezébe került, de ehhez le kellene győznie a Békéscsabát hétfőn idegenben. A papírforma mellettük szól, de a futsalban minden lehetséges.

Takó Csaba: Nem volt egyszerű felkészülni a mérkőzésre, mivel több kulcsemberünk is betegséggel bajlódott a hét során. Ennek ellenére nem nyújtottunk rossz teljesítményt, és a jobb erőállapotunknak köszönhetően megnyertük a mérkőzést. Nem örülök, hogy mi lettünk a „mérleg nyelve”, és emiatt több feszültség volt a mérkőzésben, mint kellett volna., de pozitívum, hogy egyik oldalon sem sérült meg senki.

Kis János: a Kánaán nem a XIII. kerületben van, de a tisztességünk és az anyagi lehetőségeinkhez képest minden dicséretet megérdemelnek a játékosaink! Úgy, mint az ellenfelünk odaadó játéka, "ezen" és a bajnokság többi meccsén. Nem ezen a meccsen vesztettük el a felsőházi rájátszást....

------------------

Húsz perc alatt eldőlt

2015.02.13. 09:48, kepirok

MVFC Berettyóújfalu – Pioneers VFC 8 – 0 (5 – 0)
NB I-es futsal mérkőzés, Berettyóújfalu, 300 néző. V.: Baghy, Zimonyi, Rábel
Berettyóújfalu: Tihanyi – Lovas, Nagy, Dávid, Komáromi. Cs.: Mezei, Gál, Trencsényi, Birinyi, Szabó, Sánta,Hajdú, László. Vezetőedző: Turzó József.
Pioneers: Könyves –  Szarka, Horváth, Sztojka, Bondár. Cs: Patka, Lukucz, Veres, Dócza,  Laksteter, Tóth, Farkas. Vezetőedző: Kiss László.
G.: Nagy 3, Sánta 2, Gál 2, Hajdú.
A bajnokcsapat egyből a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést és rengeteg ziccert dolgozott ki. A vendégek öt percig bírták a nyomást, s ekkor egy szögletrúgást követően hátrányba kerültek. Ebben a periódusban a Pioneers játékosai túlságosan is tisztelték ellenfelüket – berezelt nyulakként – futsaloztak. Mindennek meg is lett az eredménye, ugyanis a hazaiak szinte tetszés szerint alakították ki a helyzeteket. A VFC-nek az volt a szerencséje, hogy a temérdek ziccerből „csak” négyet használtak ki Trencsényiék, s így ötgólos előnnyel mehetett pihenőre a Berettyó. A második játékrészben némiképp összeszedte magát a vendégegyüttes, már helyzetük is akadt, a védekezésben is javultak, ám a szokásos hibákat elkövetve a végén súlyosnak mondható vereségbe szaladtak bele.

Kiss László, a Pioneers vezetőedzője: – Enerváltan és tompán kezdtünk. Igaz, hogy később magunkra találtunk, ám könnyen elkerülhető, szerencsétlen gólokat kaptunk. Fordulás után agresszívebb, koncentráltabb lett a gárda, és a védekezésünk is jobb lett. De a jól játszó hazaiak ellen ez is csak arra volt elég, hogy megússzuk a meccset tíz kapott gól alatt. További sok sikert kívánunk a Berettyónak a felsőházi rájátszásban.

Szarka Zoltán, a Pioneers játékosa: – Sajnos akaratgyengén játszottunk az első félidőben, így szinte ajándékba adtuk a gólokat a jó erőből álló ellenfelünknek. A második húsz percben felpörögtünk, de így is csak a még nagyobb zakót tudtuk elkerülni.