Hírek
Archívum - 2015. április

Hétfőn Csömörön

2015.04.30. 12:47, kepirok

2015.05.04-én,hétfő este 20.00 órakor a Pioneers a Csömör együtteséhez látogat az NB I-es futsal-bajnokág alsó-házi rájátszásában. Van miért törleszteni a hazaiakkal szemben, hisz nem is oly régen a Csömör 4 – arányban győzött Békéscsabán. Ráadásul a Pest megyeiek valósággal megtáltosodtak ettől a három ponttól, ugyanis néhány napja 7 – 1-re kiütötték a Vasast. A VFC-nek létkérdés a pontszerzés, mivel a Csömör jelenleg négy ponttal visz előttük.

Balszerencsés gólok után zakó

2015.04.19. 16:17, kepirok

Vasas – Pioneers VFC 3 – 1 (1 – 1)
NB I-es futsal mérkőzés. Budapest, 100 néző. V.: Kovács, Zimonyi, Stumpf.
Vasas: Gál – Nagy, Sivák, Szeghy, Lak. Cs.: Sajben, Csendes, Boznánszky, Jándék. Játékosedző: Sivák Péter.
Pioneers: Könyves – Szarka, Horváth, Lukucz, Knyihár. Cs.: Borbély, Veres, Farkas, Dohányos, Zsömbörgi. Vezetőedző: Kiss László.
G.: Lak, Szarka (öngól), Csendes ill.: Farkas
Nem a legjobb előjelekkel utazott a fővárosba a Pioneers, mert a múlt heti Csömör elleni zakót követően négyen hiányoztak az akkori keretből. Ennek ellenére jól kezdett a vendégegyüttes, 0 – 0-nál legalább négy ízben vezették ziccerben a hazaiak kapusára a labdát, de mindegyik alkalommal hibáztak, így maradt a döntetlen. Igaz a piros-kékek is csak a lehetőség kialakításában jeleskedtek. Ez tartott egészen a félidő derekáig, amikor is egy szemmel láthatóan begyakorolt figura végén a hosszúról belőtt játékszert a Vasas támadója helyezett a hálóba. Erre a találatra még válaszolt a VFC játékidő lefújása előtt, emiatt iksszel zárult az első húsz perc. Fordulást követően ugyanabba a hibába esett a Pioneers, mint néhány perccel korábban, aminek az lett a következménye, hogy a megint üresen a hosszúról lövést megeresztő Vasas hátvéd lökete Szarka lábán megpattanva a kapuba pattant. Ezt követően maradt volna némi remény a VFC számára a jobb eredményre, ám Kovács sporttárs nem egészen úgy gondolta. 2 – 1-es hazai vezetésnél egy Vasas kontránál a meglóduló támadó nemes egyszerűséggel nekifutott Könyves kapusnak, akinek az elesése után nyugodtan gurított Csendes az üres kapuba.
Összességében elmondható, hogy a helyzeteit sorra elpuskázó Pioneers könnyedén meglepetést okozhatott volna...

Kiss László, a Pioneers vezetőedzője: – Természetesen csalódott vagyok, ugyanis rengeteg helyzetet kidolgoztunk, ám sajnos azokat rendre ki is hagytuk. A hazaiak rutinos játékosaiknak köszönhetően hozták a meccset.

A meccs összefoglalója:

Pénteki pesti túra

2015.04.17. 08:15, kepirok

Az NB I-es futsal-bajnokság alsó-házi rájátszásának negyedik fordulójában pénteken a Pioneers a Vasas együtteséhez látogat. A találkozóra 19.00 órai kezdettel az Elektromos csarnokában kerül sor. A tabellán a Vasasnak jelenleg nyolc, a Csömörnek hat, míg a Pioneersnek öt pontja van.

Lélektelen játékkal vereség

2015.04.10. 09:27, kepirok

Pioneers VFC – Csömör 3 – 4 (0 – 3)
NB I-es futsal mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. V.: Szilágyi, Szabó, Takács.

Pioneers: Könyves – Szarka, Dohányos, Knyihár, Sztojka. Cs.: Patka, Szabó, Lukucz, Veres, Farkas, Szász, Zsömbörgi, Horváth, Laksteter. Vezetőedző: Kiss László.
Csömör: Maruzsi – Józsa, Érsek, Szűcs. Cs.: Takó, Miletics, Gyárfás, Szécsi. Játékosedző: Takó Csaba.
G.: Szarka, Horváth, Knyihár ill.: Érsek 2, Takó, Józsa.

Az alsó-házi rangadó tétje az volt, hogy meg tud-e ugrani ellenfelétől öt ponttal a hazai egylet, vagy pedig csömöri győzelem esetén helycsere következik be a tabellán. Végül is ez utóbbi jött be, ugyanis úgy tűnt a Pioneers játékosai túlságosan is könnyedén veszik a meccset. Az első félidőben az ellenfél kapuja előtt kihagyták a kihagyhatatlant is, míg a védékezésükre nem figyeltek és a csömöriek óriási egyéni hibák után háromgólos előnyre tettek szert. Fordulás után hiába szépített szinte azonnal a VFC, a ziccereik továbbra is kimaradtak, míg a Csömör taktikusan játszva megőrizte előnyét és három pontot szerzett.

Kiss László, a Pioneers vezetőedzője: - Mintha fel sem fogtuk volna, hogy milyen fontos számunkra a mérkőzés, emellett enerváltak, ötlettelenek voltunk, nem éreztem a felelősséget a fiúkon. A második félidőben már jobban játszottunk, de ez csak arra volt elég, hogy megközelítsük a kulturáltan futsalozó vendégeket. Sajnos nem tett jót a hosszú szünet, de nem csüggedünk, mert még sok mérkőzés van hátra a rájátszàsból.

Takó Csaba, a Rubeola FC Csömör vezetőedzője: - Nagyon örülünk, hogy nyertünk, nehéz győzelem lett! Az első félidőben határozott és pontos játékot tudtunk bemutatni, még nagyobb előnyt is szerezhettünk volna. Ellenben a másodikban egy buta gól és pár rossz döntés után nehézzé vált a folytatás. Ugyanakkor a  szerencse is mellénk állt, sikerült rendezni a sorainkat, és a végén stabilan álltunk a lábunkon, a döntő találatot is elértük. A mérkőzés egészét tekintve, úgy gondolom, rászolgáltunk a győzelemre.

Veres Zsolt, a Pionerres VFC játétoksa: - Jó előjelekkel vártuk a mérkőzést, de a taktikai feladatokat nem tudtuk megvalósítani. Lassú, kapkodó és pontatlan volt a játékunk, így az ellenfél tetemes előnyre tett szert. Második félidőben megpróbáltunk felpörögni, ez gólokban is megmutatkozott, de csak futottunk az eredmény után. Az utolsó percekben, 5 a 4 elleni játékhelyzetben kapott gól megpecsételte sorsunkat. A védekezésen és helyzetkihasználáson feltétlen javítanunk kell!

Csütörtökön Csömör

2015.04.07. 09:30, kepirok

Az NB I-es futsal-bajnokság alsó-házának harmadik fordulójában  2015.04.09-én, csütörtökön 19.00 órai kezdettel a békéscsabai kettes iskola tornatermében a Pioneers a Csömör együttesét látja vendégül. A hazaiak számára adott a lehetőség, hogy „meglépjenek” ellenfelüktől, ugyanis egy esetleges győzelmükkel öt ponttal „megléphetnének” a jelenleg három ponttal rendelkező Pest megyeiektől.

Kiss László, a Pioneers VFC vezetőedzője:
Végre eljött az idő, hogy újra játszhatunk! A Csömör talán annyival előnyösebb helyzetben van, hogy ők már játszottak egy mérkőzést a válogatott szünet után. Természetesen nagyon szeretnénk nyerni, de nem mehetünk biztosra egy nagy múlttal rendelkező klubbal szemben. Tudjuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, de hazai meccseinket hoznunk kell, ha meg akarjuk valósítani céljainkat!

Takó Csaba, a Rubeola FC Csömör vezetőedzője:
Sajnos nem a legjobb időpontban ér minket a mérkőzés, ezer sebből vérzünk, eltiltások és egyéb okok miatt hat kulcsemberünket kell nélkülöznünk. Az utóbbi időben sokat léptünk előre játékban érzésem szerint, ám ilyen körülmények között nem tudom mit várhatok el a csapattól. Remélhetőleg a sok negatívum plusz energiákat szabadít majd fel a játékosokban, mert mindenképpen pontot-pontokat kell szereznünk. A Békéscsaba nagyarányú győzelme az első fordulóban óvatosságra int minket, nyilván nagy önbizalommal várnak minket, így érdekes mérkőzést várok.

Veres Zsolt, a Pioneers VFC játékosa:
Olyan csapattal játszunk ebben a fordulóban, amely folyamatosan tagja az NB1-nek. Nehéz mérkőzésre számítok, ennek ellenére nagy esélyünk van a győzelemre, hiszen két fontos játékosukat is elveszítették az előző fordulóban. Hosszú szünet után kell ismét pályára lépnie a csapatnak, úgy érzem a megfelelő edzésmunkát elvégezte a társaság.